Anasayfa
  • Türkçe
  • English

1,5-1,8-2-2,5-3 ton LPG Forklift

1500-1800-2000-2500-3000 kg. kaldırma kapasiteli LPG Forklift çeşitleri ile hizmetinizdeyiz. Türkiye'nin saygın kuruluşlarına filo kiralama hizmeti de sunmaktayız.
1,5-1,8-2-2,5-3 ton LPG Forklift
JUNGHEINRICH, TOYOTA, LINDE, HYSTER, STILL, YALE, KOMATSU, TCM, CAT, CLARK, CROWN, NISSAN, HYUNDAI, ATLET, ROCLA, PIMESPO vs. markalarca üretilmektedir. MEYER, KAUP, CASCADE ataşmanlar takılarak her türlü sanayi kolunda kullanılmaktadır. markalarında LPG Forklift çeşitleri ile hizmetinizdeyiz. Türkiye'nin saygın kuruluşlarına filo kiralama hizmeti de sunmaktayız.

Forklift Nerelerde Kullanılır ?

Sanayi kesimlerinde; depolama, gümrük, stoklama, ambarlama gibi iş yerlerinde ekonomik olarak iş yapan makinelerdir. Bu makineler ile malzemelerin yükleme, boşaltma ve taşıma hizmetleri yapılmaktadır. Yapılacak olan cinsine göre asansöre veya boma ataşman bağlantısı yapılarak iş yaptırılır.

Forklift Operatörü

Forklift Operatörü, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, forklift kullanarak, çeşitli yükleri emniyetli bir şekilde yükleme, boşaltma ve forkliftin bakım ve kontrolünü yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir. Operatör, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı operatör belgesine sahip olmalıdır. Herhangi bir kaza anında bütün sorumluluklar operatöre rücu eder. Operatör belgesine sahip olmayan kişi yasal olarak forklift iş makinesini kullanamaz. Bu tür elemanları çalıştıran işverenler yasa gereği 7/7583 Sayılı İş Emniyeti ve İş Güvenliği Tüzüğü ve 1475 Sayılı iş Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar.


Kullandıkları Enerji Çeşitlerine Göre Forklift Çeşitleri

1. Elektrikli Forkliftler ( Akülü Forkliftler )

2. LPG Forkliftler

3. Diesel Forkliftler

Aktarma Organı Çeşitlerine Göre Forklift Çeşitleri

1. Kara tip ( dişli) şanzımanlı debriyaj baskılı forkliftler

2. Hidrolik tork konvertörlü forkliftler

Forklift ataşmaları     
Sideshift Ataşmanı     
Çatal Pozisyon Ayarlama Ataşmanı     
Balya Ataşmanı     
Kağıt Bobin Ataşmanı     
Çoklu Palet Alma Ataşmanı    
Döndürme Ataşmanı     
Yük İtme çekme Ataşmanı     
Yük Dengeleme Ataşmanı     
Çatal Uzatma Ataşmanı     
Varil Taşıma Ataşmanı     
Halı ve Rulo Taşıma Ataşmanı     

Forklift Bakımı

İş makineleri insan bünyesine benzetilerek düşünüldüğü zaman, insanların yıkanması, giyinmesi ve hastalık durumlarında gerekli sağlık muayenesinin yapılması ve hastalığın cinsine göre ilaç tedavisi, ameliyat gibi hususlar insanların sağlıklı hayatını sağlayıcı hususlar uygulanır. Bu düşünce dikkate alındığında forklift iş makinesine çeşitli hareketler yaptırılarak iş yapılmaktadır. Bu esnada, çalışan elemanların arasında zamanla aşınmalar, sürtünmeler, kopmalar, çürümeler ve v.b arızalanan meydana geldiği malumdur. Bu sebeple, sağlıklı bir insanın nasıl ömrünü uzatmak mümkünse, forklift iş makinesinin ömrünü uzatmalı ve randımanlı bir şekilde çalıştırılması için muhtelif şekilde periyodik bakımlarının yapılması zorunludur. Bu sebeple yapılması gereken bakımlar;

1. Günlük bakım

2. Haftalık bakım

3. Aylık bakımlar

4. 3 aylık bakım

5. 6 aylık bakım

6. Mevsimlik bakım

1,5-1,8-2-2,5-3 ton LPG Forklift
 
Copyright © 2018 - TAMA
TAMA
0.0398